PLAN ZAJĘĆ MDP

kliknij na obrazek aby go powiększyć

PLAN ZAJĘĆ MDP

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

19 grudnia 2015 roku w Strażnicy OSP w Przysiersku odbyła się Wigilia strażaków i młodszych druhów. Kiedy wszyscy zebraliśmy się w budynku OSP, Prezes Janusz Gerke powitał przybyłych druhów i zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Bukowiec Pan Adam Licznerski, a później Przewodniczący Rady Gminy Pan Czesław Wszołek. Po wspólnym zaśpiewaniu kolędy "Wśród nocnej ciszy" złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, łamiąc się przy tym opłatkiem. Potem zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej, podczas której, w radosnym gwarze, jedliśmy postne potrawy. Tego wyjątkowego wieczoru wszyscy byli radośni, a szczególnie młodsi druhowie, gdyż była to ich pierwsza Wigilia strażacka.

Druhna Oliwia Kruczkowska

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

23 sierpnia odbyły się GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE. Nasza reprezentacja, w skład której wchodzili druhowie: Rafał Żochowski, Bartłomiej Meger , Przemysław Wojda, Dariusz Gerke, Jarosław Jurkiewicz, Waldedmar Sokołowski, Tomasz Molus i Mariusz Molus zajęła pierwsze miejsce.

DYPLOM

świetlica

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W REMIZIE

W czasie wizyty dzieci miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu oraz lanie wody z węża strażackiego . Przedszkolaki rywalizowali również na przygotowanym dla nich "torze przeszkód" oraz ćwiczyli celność przy użyciu hydronetki wodnej.

W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy szczególnie zaangażowali się druhowie: Rafał Żochowski, Bartłomiej Meger , Przemysław Wojda, Mateusz Kruk i Dawid Bień.

UROCZYSTOŚCI 110-LECIA POWSTANIA OSP

W dniu 31.05.2014 odbyły się uroczystości 110 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysiersku połączone z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Były one okazją do złożenia podziękowania wszystkim druhom czynnie biorącym udział w akcjach oraz osobom wspierającym straż . W trakcie uroczystości dokonano wręczenia naszym członkom przyznanych medali i odznaczeń.

Odznaczenia i wyróżnienia otrzymali:

BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI - dh. Andrzej ZARZECKI

• dh. Stanisław MARCHLEWSKI
  • dh. Dariusz SWAKOWSKI

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

21 marca uczestniczyliśmy w Walny Zebraniu OSP. Wśród zaproszonych gości w zebraniu udział wzięli: Wójt Gminy Bukowiec mgr Adam Licznerski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. mgr inż. Piotr Tkaczyński, opiekun naszego OSP Z-ca naczelnika Wydziału Kwatermistrzowsko-Organizacyjno-Kadrowego PSP kpt. inż. Sławomir Kulesza, Prezes Stowarzyszenia "Azalia" Aleksandra Gerke.

Zebraniu przewodniczył Naczelnik Bogdan Szpakowski. Po zakończeniu wszelkich proceduralnych punktów porządku zebrania, Wójt Gminy wraz z Prezesem OSP dokonali wręczenia naszym członkom przyznanych przez Prezydium Zarządu Gminnego Odznak Za Wysługę Lat.

PRZEKAZANIE SPRZĘTU

19 grunia 2013 roku mieliśmy przyjemność być gospodarzami uroczystości przekazania zestawów narzędzi hydraulicznych dla 14 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych m.in. Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Tomasz Leszczyński oraz Wójt Gminy Bukowiec mgr Adam Licznerski.

ARTYKÓŁ W PORADNIKU ROLNICZYM

SPOTKANIE EMERYTOWANYCH STRAŻAKÓW

27 września 2013r. odbyło się spotkanie strażaków - emerytów, którzy niegdyś służbą związani byli z Ziemią kujawsko-pomorską. Spotkanie było powodem do wielu wzruszeń, wspomnień, a w konsekwencji prawdziwej radości z obcowania wśród przyjaciół, znajomych i teraźniejszą kadrą strażaków z regionu.

Gospodarzem spotkania był Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Tomasz Leszczyński. Gościem spotkania była Pani Marzena Kempińska - Starosta Świecki oraz Pan Adam Licznerski - Wójt Gminy Bukowiec.

zdjęcia ze strony http://www.kujawy.psp.gov.pl/news.php?readmore=553 .

OTWARCIE NOWEJ STRAŻNICY

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka w Przysiersku były okazją do otwarcia nowej strażnicy oraz świetlicy wiejskiej. W nowym budynku są trzy garaże, przebieralnia, pomieszczenie socjalne, toalety oraz sale do szkoleń i spotkań. Dotychczasowa remiza została przebudowana i zaadaptowana na świetlicę wiejską. Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą odprawiali: kapelan strażaków bryg. ks. Zenon Rutkowski, ks. Jan Piłat oraz ks. Ryszard Pełech. Po niej był przemarsz druhów do nowej remizy z udziałem orkiestry dętej ze Świekatowa.

Uroczystość była również okazją do nadania odznaczeń, które wręczył prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP druh Zdzisław Dąbrowski. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza uhonorowano byłego prezesa OSP Franciszka Bączkowskiego, złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa wójta Adama Licznerskiego, a medalem brązowym Tomasza Jędrzejczyka.

TURNIEJ PIŁKARSKI

W sobotę 12 lutego 2011 roku w hali sportowej w Gąsawie, już po raz siódmy, odbył się Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00, a udział w nich wzięło 18 zespołów z terenu całego naszego województwa.

Zwycięzcą turnieju i najlepszą ekipą województwa kujawsko-pomorskiego została reprezentująca powiat świecki drużyna OSP Przysiersk. Zespół otrzymał Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który wręczył dh Janusz Gerke - Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego.